REALIZÁCIA INTERIÉROV

 

Žime v prostredí, z ktorého máme potešenie.

Lebo aj prostredie vplýva spätne na nás. Ovplyvňuje nás svojimi vibráciami, vyžarovaním, ktoré vysielajú materiály a farby okolo nás. Iné je vyžarovanie umelých, iné je vyžarovanie prírodných materiálov. Sami dokážeme pochopiť a precítiť, čo je pre nás príjemnejšie, osožnejšie. Kvalitu na prvý pohľad vôbec nemusíme rozoznať. Až časom zistíme(kto vníma a cíti srdcom veľmi rýchlo), že dané veci nás netešia, že nemáme k nim žiadny vzťah, že nás dokonca rozčuľujú a už by sme chceli radšej niečo iné. Poučme sa z tradície. Príroda súzvučí s nami, prírodné materiály nás posilňujú, spôsobujú potešenie. Drevo, koža, kameň, sklo, vlna, bavlna, hodváb, ľan... Doprajme si tú správnu kvalitu.

Farby sú svetlo. Ak sú všetky spolu, je to slnečné svetlo. Ak slnečné svetlo rozkúskujeme, dostaneme jednotlivé farby. Farba je malým kúskom slnka a svojím vyžarovaním na nás pôsobí. Každá trochu inak. Farba nás môže liečiť. V spektre farieb nájdeme pocit jari, leta, jesene i zimy. Hovoríme, že sú teplé alebo studené. Preciťujme, vnímajme. Voľme farbu podľa vlastnej potreby, pre náš individuálny dobrý pocit.

Vzájomná kombinácia materiálov, farieb, svetla, priestorového usporiadania vyčarí ten náš najpríjemnejší útulný domov. Noc má bohatý repertoár tkanín, deň venujme farbám, svetlu, priestoru, príjemným materiálom a skvelým úžitkovým veciam. Tešme sa z ich dizajnu, tešme sa z pocitu, ktorý v nás vyvolávajú. Vychutnávajme si ich úžitkovosť a užitočnosť pre všedný deň. Tie správne veci dýchajú s nami, vytvárajú pre nás živý a žiarivý domov.

Získajme maximum z toho, čo máme k dispozícii. Ranný čaj či káva na minibalkóne, letný obed pod orechom na dedinskom dvore, živé vtáčie divadlo za mrazivej zimy na domácom krmítku. Užívajme si všetky benefity, ktoré nám naše prostredie prináša. Nepotrebujú žiadnu finančnú investíciu, iba chuť a nápad.

Zdá sa vám, že u vás sa už nič nové vymyslieť nedá? Ozvite sa. Nové oči dokážu veci vidieť inak.