ONE BRAIN

 

Komplexná, jednoduchá, účinná a elegantná metóda
ODBÚRANIA STRESU.

ONE BRAIN vytvorili: Daniel Whiteside, Gordon Stokes, Candance Callaway USA.
Kurzy metódy One Brain (Jednotný mozog) a Three In One Koncepts, Inc. (Tri v jednom) som absolvovala v rokoch 1998 a1999 v Liptovskom Mikuláši u facilitátorky Tatiany Kasprzykovej –Fábryovej a v Bratislave u autorky metódy Three In One Concepts- Carol Ann Hontz. Diplom facilitátora som získala v roku 1999.
Týmto zároveň vyjadrujem vďaku a uznanie tvorcom a facilitátorom metódy ( na Slovensku známa pod názvom kineziológia) za vytvorenie a rozširovanie tak úžasného oslobodzovacieho prostriedku od psychických a psychosomatických prejavov potlačovaných emócií.

ČO JE STRES

Do stresu sa dostávame, ak dlhodobo potláčame svoje vlastné emócie, ak sa neprejavujeme tak, ako to vnútorne pociťujeme. Myslíme si, že sme urobili to najlepšie, tak nás to učili. Neprejavené emócie sa v nás stále zbierajú, ukladajú, lenže príroda v nás nevytvorila zbernú nádobu s vypúšťacím kohútikom pre občasné uvoľnenie. Vytvára sa v nás tlak z tej emocionálnej energie, ktorá nám slúžila na to, aby sme prejavili seba, človeka, ktorý prispeje vlastným názorom, vlastným postojom, vlastným prežívaním danej situácie. Popreli sme seba. Takto sme dali okoliu najavo, ako sa má k nám správať, lebo ako sa správame my k sebe, tak sa správa k nám naše okolie. Budú nás popierať, nebrať nás do úvahy. Myslíme si, veď by nám mali byť vďační. Tak to nefunguje. Vyslali sme energetickú informáciu s určitou frekvenciou, určitou vlnovou dĺžkou. V okolí zarezonujú rovnaké frekvencie s rovnakou vlnovou dĺžkou, ktoré hovoria - poprieť, nebrať do úvahy. Nič sa nedá robiť. Náš svet si vytvárame my sami. Nechutne otrepaná fráza.

AKO Z TOHO VON?!

Jednoducho si nebudeme naše emocionálne prejavy a vlastné názory ukladať niekde na dno svojej duše. Bez akýchkoľvek očakávaní voči okoliu vyjadríme svoj postoj. To je všetko. Nič neočakávame, našou úlohou je prejaviť sa.
Nechávajme zas iným priestor prejavovať sa pri nás. Nemusíme okamžite na všetko reagovať, iní majú právo, dokonca povinnosť prejaviť sa. O tomto tu hovoríme. Naučíme sa vzájomne počúvať, vnímať , začneme si vážiť seba i toho druhého.

ŽE TÚTO TEÓRIU POZNÁTE NASPAMÄŤ ALE V PRAXI JE NEREALIZOVATEĽNÁ?

Vaša emocionálna nádoba je plná, začína pretekať. Príďte na odblok. Uvoľníme uložené emócie, metóda One Brain je šitá na mieru každému. Nadýchnete sa a začnete znovu žiť.

AKO TO FUNGUJE?

Emócia je energetická ceruzka, ktorá do buniek nášho tela zapisuje všetko, čo prežívame. Máme tam históriu nášho života, minulých generácií (po matke dedíme polovicu buniek, po otcovi druhú polovicu, takže neprejavené, uložené emócie minulých generácií čakajú na riešenie v nás). Naše vlastné neprejavené emócie v minulom živote sú tu takisto s nami. Je toho dosť, čo podvedome ovplyvňuje naše chovanie, pretože uložená emócia sa prejaví vždy pri podobnej situácii, ako bola tá pôvodná. Emócia je informácia o určitej situácii. Emócia má náboj, ktorý nám buď prospieva alebo neprospieva. Pri odblokovaní pracujeme s bunkovou pamäťou tela, dotyk na zápästie nám dáva odpoveď formou pevného alebo slabého svalu. Nášmu mozgu – biopočítaču- zadáme úlohu, ktorú chceme riešiť, napr. napätý vzťah so šéfom. Mozog v spolupráci s bunkami nájde všetky podobné predchádzajúce situácie, ktoré neboli prejavené a sú uložené v bunkách. Tieto uložené emócie uvoľňujeme tak, že ich precítime v prítomnosti a nahradíme novou pozitívnou emóciou. Na jej základe budeme prežívať súčasné situácie už novým spôsobom. Je to veľmi jemný a letmý dotyk v emocionálnej sfére nášho bytia. Efekt je výrazný.

P.S.: Ako je to s malými detičkami ktoré plačú, nechcú kakať, nechcú papať...
Mamina ozvi sa, stačí, keď prídeš na odblok ty, dieťatko je s tebou silne prepojené. Vlastne sú to záležitosti rodičov, dieťa ich vníma a reaguje.